Doğanın ve Yeşilin Tadını Çıkarın

Doğanın ve Yeşilin Tadını Çıkarın

Doğanın ve Yeşilin Tadını Çıkarın

Doğanın ve Yeşilin Tadını Çıkarın

Rezervasyon oluştur

Farklı ofiste araç teslimi
Rezervasyonunuzu kontrol edin veya düzenleyin

Trabzon Rent a car

TRABZON RENT A CAR

Karadeniz şüphesiz ki ülkemizin en etkileyici coğrafi bölgelerinden biri ve Karadeniz denilince akla gelen ilk kentse Trabzon. Karadeniz’in incisi olarak tanımlayabileceğimiz Trabzon doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra iş yaşamı açısından da yoğun bir şehir ve bu güzel kenti keşfetmek, tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görmek için yapmanız gereken ilk şey Trabzon rent a car ile bir araç kiralamak ve yola çıkmak.

Trabzon’da ne yenir?

Trabzon her şeyden önce kendine has lezzetleri ile ön plana çıkıyor. Karadeniz’in tümü gibi muhteşem lezzetlere ev sahipliği yapan Trabzon’da mıhlama, kuymak, hamsi, Akçaabat köftesi denemeniz gereken lezzetlerin ilk sırasında yer alıyor. Ayrıca karalahana sarması, mısır ekmeği ve Trabzon pidesini de unutmamak gerekiyor.

Trabzon’da kahvaltı nerede yapılır?

Kahvaltı şüphesiz ki en önemli ve keyifli öğün ve bu öğünün en güzel hali de tabi ki Trabzon’da sizi bekliyor. Trabzon’da kahvaltıda mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biri kuymak, ancak tabi ki çok daha fazlası, ünlü tereyağı gibi yöresel lezzetler de Trabzon kahvaltılarında sizi bekliyor. Lokma Pastanesi Trabzon’da kuymaklı ve yöresel tatlardan oluşan bir kahvaltı yapmak için mükemmel bir alternatif.

Trabzon’da nerede yemek yenir?

Trabzon’da yemek tercihinizi yerel lezzetlerden yana kullanmanız en mantıklısı zira şehrin yerel mutfağı gerçekten de şölen tadında lezzetlere ev sahipliği yapıyor. Akçaabat köftesi için Akçaabat sahil parkta bulunan Nihat Usta’nın restoranını tercih edebilirsiniz. Pide içinse Karpi Pide uygun bir adres. Kunduracılar Mahallesi’nde bulunan Karpi Pide’de bol tereyağlı pide keyfi ile damak tadınızı coşturabilirsiniz.

Trabzon’da gezilecek yerler

Trabzon hem doğal güzellikleri hem de engin tarihi zenginliği ile dikkat çeken bir gezi rotası olma özelliğini taşıyor. Muhteşem manzarası ile büyüleyen Boztepe, bir doğa harikası olan Çal Mağarası, Zağnos Vadisi, Altındere Vadisi Milli Parkı kentte gezebileceğiniz yerlerden sadece bir kaçı. Alışveriş içinse Rus Pazarı’nı tercih edebilirsiniz.

Trabzon’da tarihi yerler

Trabzon ve tarih denilince akla gelen ilk yerler tabi ki Trabzon Kalesi ve Sümela Manastırı. Şehrin turistik açıdan büyük önem taşımasında bu iki mekanın rolü çok büyük. Ayrıca Küçük Ayvasıl Kilisesi, Trabzon Müzesi, Trabzon Ayasofya Müzesi de kentte gezip görebileceğiniz tarihi yerler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Trabzon’da gece hayatı

Trabzon gece hayatı açısından fazla alternatif sunan bir nokta değil. Ancak yine de hoşça vakit geçirebileceğiniz birkaç mekânı var. Trabzon’da gece hayatı kent merkezinde yoğunlaşıyor ve kentin en ünlü eğlence mekânı Süleyman Bar.

Trabzon araç kiralama

Trabzon’da tüm buraları gezmek ve görmek için yapmanız gereken ilk şey tabi ki Trabzon araç kiralama hizmeti sunan www.carwiz.com.tr sitemizi hemen ziyaret ederek ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir araç kiralayarak yola çıkmak.

Bize ulaşın

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »