Kullanım Koşulları

Kredi kartı kullanımı ve depozit. Ehliyet süresi. Ön ödemeli rezervasyon koşulları. Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları
Kullanım Koşulları

Kredi kartı kullanımı ve depozit

Bu kredi kartından kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik araçlar için 350 EUR, orta ve üst grup araçlar için ise 500 EUR tutarında bir ön provizyon alınacaktır. Araç dönüşünden itibaren 15 gün sonra şirketimiz depozito blokesinin kaldırılması için ilgili banka ile iletişime geçecektir.

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.com sitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızdan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu CARWIZ rent a car araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.


Ehliyet süresi

 • MDAR, EDAR, CDAE, EDMR, CCMR, CDAD, CDMR, CDAR, CFAR, CGAR, IDMR, CMAR, IMMR, CGMR araç grupları için en az 2 yıllık ehliyet gereklidir.
 • CGAV, DGAR, IGAR, IGAV araç grupları için en az 2 yıllık ehliyet gereklidir.

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

 

Ön ödemeli rezervasyon koşulları

Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

Araç alımından 24 saat öncesine kadar yapılan iptal taleplerinde ilk üç günlük kira bedeli (tüm ekstralarla birlikte) tahsil edilerek kalan tutar iade edilir. 24 saatten az bir süre kalması halinde ise rezervasyon bedeli üzerinden bir iade sağlanmaz. Özel kampanyalı fiyat üzerinden yapılan rezervasyonlarda aracın erken iadesi durumunda ücret iadesi sağlanmamaktadır.

 

Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları

Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz.

Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililerimiz tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir. Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz tarafımızca iptal edilebilir.

İptal bildirimleri reservations@carwiz.com.tr adresine yazılı olarak veya +90 850 307 75 33  üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.

 

Provizyon tutarları

Araç Grubu Provizyon Tutarı
MDAR, EDAR, CDAE, EDMR, CCMR        350 €
CDMR, CDAR, CFAR, CGAR, CGAV, CMAR, IDMR, IMMR, CGMR, DGAR, IGAR, IGAV, CDAD 500 €

 

CARWIZ rent a car Fiyat Koşulları

CARWIZ rent a rar fiyatlarına dâhil olan hizmet ve ürünler

Sitede gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dâhildir:

 • Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı
 • Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dâhildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın, araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz.
 • KDV

 

DİKKAT !!

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
 • Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 • Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi.
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
 • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 • Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dâhil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.


CARWIZ rent a car fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler

Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

Yakıt

Aracı teslim aldığınız zamanki yakıt seviyesi ile iade etmeniz gerekmektedir.

Aracı teslim aldığınızdan daha düşük bir yakıt seviyesiyle iade ederseniz, eksik yakıtın maliyeti artı bir hizmet ücreti kartınızdan tahsil edilecektir.

HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten 5€/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde (depozit ön şartı hariç) ikinci sürücü ve sonraki her bir sürücü için 4€/gün tutarında bir ücret talep edilir.


Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta mutabık kalınan koşullara dayanmaktadır. Bu koşullar altında talep edilebilecek bir değişikliğin karşılanmasının mümkün olmadığı durumlarda, bu talebin karşılanması (aracın rezerve edilmiş olması, bakım kilometresi vb.) mümkün değildir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi, bu durum önceden belirlenmiş fiyat hesaplamasını değiştireceğinden ek bir ücret talep edilebilir. Erken iadelerde para iadesi yapılmayacaktır. Aşağıdaki koşullardan herhangi birindeki değişiklik, kiralama koşullarını değiştirebilir. Kira süresinin uzatılması talebi ilk uzatmada telefonla alınır ve ücreti tahsil edilerek mail order ile teyit edilir. Daha sonraki uzatma taleplerinde aracın Carwiz rent a car ofislerinden birine getirilerek kontrol edilmesi gerekmektedir.

 • Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
 • Dönüş istasyonunun değişikliği
 • Araç grubu değişikliği
 • Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • Saat farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her saatlik teslimat için günlük kira bedelinin %30'u kadar bir tutar talep edilebilir. Onay alınmadan aracın tesliminde yaşanacak gecikmeler, Teminat Kapsamının (Tam veya Muaf Kaza) başarısız olmasına veya ek saat farkı ücretinin eklenmesine neden olabilir.

Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon Şartları

Web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda aşağıdaki koşullar geçerlidir:

Sitemizden yaptığınız bilgilendirmeler güvenli bir ortamda yapılmaktadır. Rezervasyonu tamamladıktan sonra belirtmiş olduğunuz e-posta adresine belirtildiği şekilde bir rezervasyon alındığına dair bir e-posta alacaksınız. Bu e-postayı saklamanız gerekmektedir, site üzerinden bu e-postaya tekrar ulaşmanız mümkün olmayacaktır. E-postanın, rezervasyon sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresine e-posta ile gönderilmesini kabul etmiş sayılırsınız. Benzer şekilde ilgili pazarlama SMS'inin de vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.

Fiyat, araç grubu ve kiralama tarihleri gibi rezervasyon bilgilerinde tutarsızlık olması durumunda Carwiz Rent a Car kayıtları esas alınacaktır. Yazım hataları veya olası eksik bilgilerden Carwiz rent a car sorumlu tutulamaz.

Yapmış olduğunuz rezervasyonun koşullarının değiştirilmek istenmesi durumunda (dönüş tarihinden önce veya sonra, dönüş istasyonunun değiştirilmesi, araç grubunun değiştirilmesi, sözleşmeye ek sürücü ekleme talebi) talebin karşılanamaması veya karşılanması durumunda ek ücret talep edilebilir veya kiralama bedelinde indirim yapılmaz.

Bazı Havaalanlarında biniş kartı sorgulanabilir. Detaylı bilgi için +90 850 307 75 33 numaralı telefonu arayınız.

Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Güvencesi, KDV ve belirtilen kilometre kullanım hakkı dâhildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"'nı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Rezervasyon ve kiralama aşamasında kiralama gününde değişiklik olması durumunda kiralamada belirtilen standart liste fiyatı uygulanacaktır.

Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. Rezervasyon yaptırmış olsanız dahi Carwiz rent a car gerekli gördüğü hallerde aracı teslim etmeyebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Yolculuklarınızda bir sorun ile karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız.

Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi kredi kartınızdan "mail order" ile veya aracı teslim alırken kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte bir ön provizyon bloke edilebilir. CARWIZ rent a car araç teslim anında gerekli gördüğü hallerde kesin rezervasyon yaptırılmış dahi olsa varsa ödediğiniz ücreti iade ederek araç teslimini iptal edebilir.

Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde, muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir.

Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir.

Yardım Hattı: +90 850 307 75 33 / reservations@carwiz.com.tr

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »