İstanbul'un ritmine kendinizi bırakın

İstanbul'un ritmine kendinizi bırakın

İstanbul'un ritmine kendinizi bırakın

İstanbul'un ritmine kendinizi bırakın

Rezervasyon oluştur

Farklı ofiste araç teslimi
Rezervasyonunuzu kontrol edin veya düzenleyin

İstanbul'a Hoşgeldiniz!

CARWIZ rent a car İstanbul . 7/24 araç kiralama desteğimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen ve İstanbul Yeni Havalimanında araç kiralama hizmetimiz devam ediyor.

Dünyanın en büyülü şehirlerinden biri olan İstanbul turistik açıdan çok popüler bir destinasyon olmasının yanı sıra hem ülkemizin hem de Avrupa’nın önemli iş merkezlerinden de biri konumunda ve tüm bunlar birleşince İstanbul rent a car açısından en fazla talep olan bölge haline geliyor. Çok büyük ve ilçeleri arasında uzun mesafeler olan İstanbul’da ulaşım için en makul alternatif olan rent a car ile siz de bu güzel kentin tadını gerçek anlamda çıkartmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. İstanbul tahmin edebileceğiniz üzere gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler açısından baş döndürücü bir zenginlik sunuyor, İstanbul rent a car hizmetinden faydalanarak hemen bir araç kiralayın ve binlerce yıllık tarihi, eğlence mekanları, lezzete doyacağınız restoranları ile İstanbul’u keşfe çıkmaya hazır olun.

İstanbul’da ne yenir?

İstanbul lezzet açısından sanıyoruz dünyanın en zengin noktalarından biri zira kentte dünya mutfağının her türlüsünün yanı sıra elbette yerel lezzetler de bulabilmek mümkün.   Kentin kendine has lezzetlerinin en ünlüleri arasında Kanlıca yoğurdu, Sultan Ahmet köftesi, Beykoz paçası, İstanbul simidi sayılabilir. Ancak emin olun ki bunlar İstanbul lezzetlerinin çok küçük bir kısmı.

İstanbul’da kahvaltı nerede yapılır?

İstanbul’un kendine has ve çok ünlü lezzetlerinden biri de Sarıyer böreği ve bizce bu şehirde kahvaltı yapmak için en doğru alternatif eşsiz lezzetli bu börekler. Sarıyer böreğini tabi ki Sarıyer’de yemek en mantıklısı. Mükemmel bir kahvaltı için rotanızı Sarıyer’de bulunan Hünkar Börekçisi’ne çevirebilir ve burada güne muhteşem Sarıyer böreğinin lezzetiyle başlayabilirsiniz.

İstanbul’da nerede yemek yenir?

İstanbul’un dört bir yanı ünlü restoranlarla dolu ve bu restoranların hepsinde farklı lezzetler sunuluyor. Eğer lahmacun severlerdenseniz Kadıköy’ün köklü fırını Borsam Taşfırın’da lahmacunun tadına mutlaka bakmalısınız. Ayrıca Boğaz kıyısındaki büyüleyici boğaz manzarası ile aklınızı başınızdan alacak balık restoranlarına da uğramadan sakın İstanbul’dan ayrılmayın.

İstanbul’da gezilecek yerler

İstanbul gezilecek yerler o kadar çok ki, kısıtlı yerimizde hangi birinden bahsedeceğimize karar vermek oldukça zor. Haliç’te bir gezinti yapabilir, Eminönü’nde dolaşabilir hatta ünlü balıkçılarından balık yiyebilir, aracınızla Boğaz Köprüsü’nden geçebilirsiniz. Tabi ki bunlar İstanbul’da gezebileceğiniz binlerce yerden sadece bir kaçı.

İstanbul’da tarihi yerler

İstanbul binlerce yıllık tarihi ve tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı sayısız medeniyet ile dünyanın tarihi yerler denilince akla gelen ilk noktalarından biri, dolayısıyla İstanbul tarihi yerler denilince tek bir noktadan bahsedebilmek mümkün değil. Ancak şehirde mutlaka görülmesi gereken tarihi yerler arasında Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kız Kulesi, Sultan Ahmet Camii sayılabilir.

İstanbul gece hayatı

Evet, geldik yazımızın sonuna ve en heyecanlı yerine; İstanbul gece hayatına. İstanbul Avrupa’nın gece hayatı açısından en zengin yerlerinden biri ve kentin eğlence hayatı özellikle Avrupa yakasında bulunan Beyoğlu ve çevresinde yoğunlaşıyor. İstiklal Caddesi’ne çıkarak burada bulunan sayısız eğlence mekanından birini tercih ederek eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

İstanbul araç kiralama

İstanbul’da tüm bunları ve daha fazlasını yapmak, daha fazla yeri gezip görebilmek için hemen www.carwiz.com.tr adresinde hizmet veren sitemizi ziyaret ederek İstanbul araç kiralama fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Bize ulaşın

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »