Yerler

FOÇA

Fokların Anayurdu ve Sirenlerin Kökenleri
FOÇA

Foça ya da İyon halkının deyimiyle Phokaia, adını sembolü olan foklardan alan, İzmir'in sakin bir kasabasıdır. Ege kıyısındaki diğer yerlere kıyasla doğasını ve tarihini büyük ölçüde korumayı başarmıştır.

Bu küçük balıkçı kasabası size her zaman aradığımız bir şey sunuyor: huzur. Bakir doğası ve korunan alanlarıyla huzurun adresi olan Foça’ya ulaşmak, İzmir'in merkezinden araçla sadece 1 saatinizi alıyor. Sıcakkanlı halkı, sizleri aileden biri gibi ağırlamak için bekliyorlar.

Odysseus efsanesini duydunuz, değil mi? Karşı konulmaz güzel sesleriyle Sirenlerin yaşadığı kayalıklar tam burada, Foça'daydı. Homeros'a ilham veren Siren Kayalıklarını görmek ve eşsiz güzellikteki denizinde yüzmek için tekne turlarına mutlaka katılmalısınız!

Foça'dayken mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz yerler: Atatürk Adası, yel değirmenleri, Frig Tepesi ve Foça Su Kemeri.

Nazmi Usta'nın dükkânında Girit dondurmasının tadına bakmayı da unutmayın. Gerçekten bölgenin en iyisi!

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »