Türkiye'nin Başkentini CARWIZ ile keşfedin

Türkiye'nin Başkentini CARWIZ ile keşfedin

Türkiye'nin Başkentini CARWIZ ile keşfedin

Türkiye'nin Başkentini CARWIZ ile keşfedin

Rezervasyon oluştur

Farklı ofiste araç teslimi
Rezervasyonunuzu kontrol edin veya düzenleyin

Ankara Esenboğa Havalimanı Rent a Car

Türkiye’nin başkenti olan Ankara doğal olarak ülkemizin en önemli şehirlerinden biri. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara bir başkentten beklenebileceği üzere hem çok kalabalık hem de özellikle iş yaşamı açısından çok yoğun bir kent. Tüm bu nedenlerle Ankara havalimanı ülkemizin hem en önemli hem de en yoğun havalimanlarından biri. Ankara’ya ister iş ister gezmek için gidecek olun Ankara havalimanı rent a car hizmetinden yararlanarak başkent Ankara’nın keyfini gönlünüzce çıkarabilirsiniz.

Ankara’da ne yenir?

Bir İç Anadolu şehri olan Ankara İç Anadolu mutfağının en güzel lezzetlerini tatma olanağı sunuyor. İç Anadolu mutfağında et yemeklerinin ağırlığı hissediliyor yani eğer et ve et yemekleri sevenlerdenseniz Ankara mutfağı sizi kelimenin tam manasıyla mest edecek. Ankara’da ne yenir sorusunun ilk yanıtı tabi ki ilin dillere destan lezzeti sac kavurma. Bu arada denizi olmayan Ankara’da Türkiye’nin en iyi balık restoranlarından bir kaçının bulunduğunu duymak size şaşırtıcı gelebilir ancak bu bir gerçek. Başkent Ankara balık yemek için de mükemmel bir destinasyon, eğer balık seviyorsanız ilde bulunan ünlü balık restoranlarında harika balıklar sizi bekliyor. Ayrıca Ankara’da kebap da yemeyi
unutmayın diyoruz.

Ankara’da nerede kahvaltı yapılır?

Türk mutfağında kahvaltının ayrı bir önemi vardır ve Ankara kahvaltı mekânları açısından da son derece zengin seçenekler sunuyor. Ankara’da özellikle yöresel kahvaltılar ile güne harika başlamanızı sağlayacak birçok farklı mekân bulunuyor. Altındağ semtinde yer alan Zenger Paşa Konağı yöresel kahvaltı için tercih edebileceğiniz adreslerden biri. Eğer Ankara’nın ünlü hamur işleri ile kahvaltı etmeyi seçerseniz rotanızı Çukurambar’daki Liva Pastanesi’ne çevirebilirsiniz.

Ankara’da yemek nerede yenir?

Ankara’da yemek nerede yenir sorusunun yanıtları yemek istediğiniz lezzete göre farklılık gösteriyor. Örneğin balık yemek istiyorsanız Çankaya’daki Trilye Restoran’ı tercih edebilirsiniz. Balıklarının yanı sıra mezeleri ile de ünlü olan restoran keyifli bir yemek deneyimi yaşamak için harika bir seçenek. Eğer “ben et yemek istiyorum” diyenlerdenseniz size tavsiyemiz yine Çankaya’da yer alan Butcha Restoran. Et çeşitlerinin yanı sıra hamburgeri ile de haklı bir üne sahip olan restoran et severleri gayet memnun edecek bir menüye sahip.

Ankara’da gezilecek yerler

Ankara’da gezilecek yerler denilince akla gelen ilk yer tabi ki Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir. Her yıl başta 10 Kasım olmak üzere 12 ay boyunca on binlerce kişi Anıtkabir’i ziyaret ediyor. Anıtkabir elbette Ankara’nın tek gezilecek yeri değil.

Ankara’nın tarihi yerleri

Anadolu’nun hemen her yeri gibi Ankara da tarihi mekânlar açısından gayet zengin. İlde görebileceğiniz tarihi mekânlardan bir kaçı arasında Ankara Kalesi, Augustus Tapınağı, Aslanhane Camisi ve Kocatepe Camisi sayılabilir. Bu arada Ankara müzelerini de gezmeyi unutmamanızı öneriyoruz. Etnoğrafya Müzesi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi Ankara’da mutlaka gezilmesi gereken iki önemli müze.

Ankara’da gece hayatı

Ankara’da birçok üniversite var dolayısıyla şehirde çok sayıda üniversiteli bulunuyor bu da Ankara gece hayatını hareketli kılıyor. Şehirde hafta içi pek fazla hareket yokken hafta sonları gönlünüzce eğlenebileceğiniz birçok mekân bulabilirsiniz.

Ankara araç kiralama

CARWIZ  Rent A Car Ankara araç kiralama için Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi hizmetinizde. Telefon numaralarımızı arayarak 24 saat ihtiyacınız olan aracı kolayca kiralayabilirsiniz. Kolay kiralamanın yanı sıra tüm kiralama sürecinde de destek sunan CARWIZ  Rent A Car sayesinde kiralayacağınız araçla Ankara’yı tam anlamıyla keşfedebilir, başkentimizin hem gündüz hem de gece tadını çıkartmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bize ulaşın

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »