Yerler

Ölüdeniz

Akdeniz'in Eşsiz Plajı: Ölü Deniz
Ölüdeniz

Turizm potansiyeli yüksek olan Ölüdeniz, Fethiye-Muğla'nın en güzel tatil beldelerinden biri haline geldi. 1990'ların başından beri popülaritesi hızla artmaktadır. Her yıl artan ziyaretçi sayısı nedeniyle  Ölüdeniz Belediyesi, kentin altyapısını geliştirmiş ve ziyaretçiler için konforun artırılmasına odaklanmıştır.

Kasabaların kapasitesini genişletmeye yönelik bu ilgiyle, Ölüdeniz şimdi Türkiye'nin en konforlu tatil beldelerinden biri haline geldi.

Ölüdeniz'de Yamaç Paraşütü Deneyimi

1975 metre yüksekliğindeki Babadağ'dan muhteşem Belcekız'a kadar yamaç paraşütünün tadını çıkarabilirsiniz. Deneyimli bir pilot eşliğinde yaklaşık 30 ila 40 dakika süren bu maceraya atılabilirsiniz.

Ölüdeniz'de Tüplü Dalış

Ölüdeniz, kristal berraklığındaki sularını, zengin sualtı mağaralarını ve faunasını keşfetmenizi sağlayan çeşitli dalış aktiviteleri sunmaktadır. Tüplü dalış en popüler sualtı aktivitesidir. Yerel dalış ajansları kurslar sağlar ve gerekli tüplü dalış lisansını sunar. Günlük ve haftalık olarak düzenlenen dalış turları size dalış sertifikalarınızı alma fırsatı vermektedir. Bir başka dalış aktivitesi de birçok alanda bulunan şnorkelli yüzmedir.

Görmeniz gereken yerler:

  • Kelebekler Vadisi
  • Gemiler Adası
  • Hisarönü
  • Ovacık
  • Belceğiz
  • Ölüdeniz Amyntaş Türbesi

Tarama deneyiminizi geliştirmek için, CARWIZ web sayfası çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Bu web sitesini görüntülemeye devam ederseniz, kullanımlarını kabul ettiğinizi düşünürüz. Daha fazla bilgi »